Scroll Top

Lodospady

Go Up and Up. Don't Be Afraid To Fail. Be Afraid Not To Try

Do wspinaczki po lodospadach potrzebujemy raków, prób lodowcowych oraz socjalnego rodzaju czekana – tzw. dziaby. Do roku 1960 wspinaczka po lodospadach należała porostu do zestawu umiejętności niezbędnych przy np. wspinaczce alpejskiej. Przełom nastąpił kiedy w latach 60 i 70 powstały dwa nowe typy czekanów Climax i Terrordactyl. Na początku lat 80 nastąpił nagły wzrost wspinaczki po lodospadach – głównie w Górach Skalistych w USA oraz w Alpach – wtedy to właśnie dyscyplina ta przestała być tylko jedną z umiejętności alpinisty, a stała się pełnoprawną sztuką techniczną. 

W rejonie Hunzy panują doskonałe warunki do uprawiania wspinaczki po lodospadach. Co roku organizujemy szkolenia z tego typu wspinaczki. Jeśli jesteś zainteresowana/y napisz do nas. 

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.